Ahhoz, hogy arcbőrünk mindig tiszta és ápolt legyen, megőrizze rugalmasságát, számos termék és kozmetikai szolgáltatás áll rendelkezésünkre. Arctisztító gélek, tonikok, bőrradírok és mélyhámlasztók vagy épp csodákat ígérő krémek garmadája közül válogathatunk. A kozmetikákban is kész fegyver arzenál vár ránk, tiszta csillagok háborúja végig nézni a sok lézeres és fénysugaras bőrmegújító és/vagy -fiatalító gépeken.
De vajon melyiket érdemes használnunk?
És ha használjuk, milyen gyakran tegyük azt?
Mivel jómagam sem vagyok bőrápolási szakértő, gondoltam keresek egyet és felteszem neki mindazokat a kérdéseket, amik szerintem már benned is megfogalmazódtak ezzel a témával kapcsolatban.
Nagy örömömre Pápai Juci kozmetikus, bőrterapeuta, professzionális szépségterapeuta személyében megtaláltam azt a szakembert, akire rázúdíthattam minden kérdésemet. Válaszai segítségével pedig sikerült összeállítani egy szuper arcápolási menetrendet, ami Neked is segíthet a mindennapokban.
Lássuk hát az egyes lépéseket!
1.
NAPI RUTIN
Avagy mit és hogyan használjunk reggel, este és a kettő között?
A napi kétszeri, reggeli és esti rutint méltán nevezhetjük a bőrápolás alappillérének, hiszen e nélkül minden más, amit arcukért teszünk csak feneketlen kútban öntött víz lenne.
Amennyiben sminkeltünk aznap, este nulladik lépésként távolítsuk el sminklemosó folyadékkal vagy kendővel az alapozót, szempillaspirált vagy szemhéjfestéket, utána vágjunk neki a mindössze 2-3 percet igénybe vevő alapvető ápolásnak.
Az első lépés a krémes vagy gél állagú arclemosó és az alkoholmentes, azaz nem szárító arctonik kiválasztása, használata. /A 2:1 termékekről elmondható, hogy minimális időt megspórolunk vele, ám kevesebb hatóanyagot tartalmaznak./
Ezután következik az arckrém használata. A trendeket nézve már nem nappali és éjszakai krémekről beszélünk, 25 év felett mindenképpen érdemes két verziót: hidratáló és tápláló terméket választani. A hidratálást általában nappal, a táplálást pedig éjszaka végezzük, ám ha például a téli időszakban szárazabb a bőrünk, nappalra is feltehetjük a tápláló krémet, nyáron pedig a hidratálás dominálhat jobban. Ilyenkor hagyatkozzunk a bőrérzetre, bőrünk állagának tapintására. Fontos, hogy a kiválasztott krémek használata után bőrünk ne feszüljön, hanem kellemes, puha érzetet hagyjon, teljesen felszívódjon, és hosszútávon ne okozzon bőrirritációt.
Lényeges kérdés még a szemránckrémek, szemkörnyékápolók használata. Ezen a területen nemcsak a speciális ráncok, szem körüli ödémák, karikák eltüntetése miatt van szükség más állagú, általában gélalapú készítményre, hanem azért is, mert az arckrémek nehezebb fajsúlya lehúzná, megnyújtaná ezt a sokkal vékonyabb bőrterületet. Használatuk szintén napi 1-2 alkalommal ajánlott.
2.
HETI TUNING
Mivel és hogyan ápoljuk otthon arcbőrünket legalább heti egyszer?
Egy átlagos bőr heti két alkalommal igényel bőrradírozást, melyek egyrészt az elhalt hámsejtek eltávolítása, másrészt a hatóanyagok (krémek) felszívódása miatt kap lényegi szerepet. Mindenképpen ügyeljünk arra, hogy kifejezetten arcra használatos termékkel végezzük ezt, a testradírok ugyanis a bennük lévő szemcsék nagysága és hatóanyaga miatt nem alkalmasak erre.
Amennyiben időnk engedi, heti 1-2 alkalommal használhatunk arcpakolást is, ez koncentráltabb hatóanyag bevitel számunkra. Reneszánszukat élik a házi készítésű arcradírok, melyek alapanyaga a tengeri vagy Himalája só, esetleg kávézacc, míg az arcpakolások alapanyaga lehet zöldség vagy gyümölcs, méz és növényi olajok.
TIPP |
3.
HAVI KÉNYEZTETÉS
Minden, amit megérdemlünk
Havonta egyszer, de amennyiben időnk engedi akár heti egyszer is szánjunk magunkra 1-2 órát. A legfontosabb, hogy ilyenkor kizárólag magunkkal törődjünk. Tudjunk szeretni magunkat, hiszen ha a lelkünk rendben van az a bőrünkön is meglátszik. Ezeken a szépségnapokon kényeztessük magunkat a bőrre méregtelenítő módon ható szaunával, masszázzsal, de egy nyugtató, illóolajos fürdő utáni pezsdítő arc- és testradír, majd testolajozás is csodákra képes.
Készítsünk hajpakolást, például kókusz olajból, vagy arcpakolást, lábápoló növényi olajokat. A lényeg, hogy érezzük jól magunkat a bőrünkben, hiszen Coco Chanel is megmondta: “Ha szépülni szeretnél, a lelkeddel és a szíveddel kell kezdened, mert addig egyetlen kozmetikum sem fog hatni.”
+1.
KOZMETIKAI KEZELÉSEK
Melyiket és milyen gyakran érdemes beiktatni az otthoni arcápolás mellé?
A kozmetika maga a professzionális szépségápolás, nemcsak az ott található termékek minősége, hanem az ott dolgozó, jól képzett szakemberek tudása miatt is. Épp ezért érdemes jó kozmetikust választani. Bár a high tech gépek jelenléte mellett régimódinak tűnhet, mégis a leghatékonyabb a kézzel végzett arc- és dekoltázsmasszázs, melyet hetente, kéthetente érdemes elvégeztetni – természetesen jó minőségű hatóanyagokkal.
Amennyiben bőrünk igényli, havi – 3 havi rendszerességgel érdemes arctisztításra járni, mely a mitesszerek és pattanások eltávolítását jelenti.
Emellett kérhetünk például hatóanyag-bevitelt gépekkel (pl. ultrahang, mezoterápia), de a lehetőségek tárháza széles: létezik rádiófrekvenciás bőrfeszesítés, gyémántfejes bőrradírozás vagy elektromos izomstimuláció és sok egyéb más lehetőség is. A gépek nyújtotta változás lehetősége azonban átmeneti, bőrünk kis idő után visszaáll abba az állapotba mely korunknak, valamint a bőrünket és lelkünket ért hatásoknak megfelelő.
Remélem, a segítségetekre voltam ezzel az összefoglalóval.
Ha érdekel titeket az arc- és testápolás valamely területe részletesebben is, írjátok meg és utána járok annak is!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: